« Úvod | Nové stránky »

sobotní TANCOVÁNÍ

   Příprava na Soutěž  


O rok později (září 2008) šel do tanečních můj bratr Mirek. Zezačátku také neměl žádnou partnerku, ale hlavní je, že díky mě měl celé taneční úplně zadarmo (když nepočítám to, že jsem pro něj každý pátek dojížděl a také odvážel zpět do Perštejna). Byl jsem s ním na každé hodině tanečních jako pozorovatel, abych věděl, co všechno ho mám doučit a také jsem mu říkal: "S touhle netancuj, je poleno. S touhle také ne, je moc rázná a tvrdá! ... Tak téhlé dívky se drž zuby nehty! Téhle se nikdo nevyrovná. Kroky umí, je šikovná a moc dobře tancuje."


tanec


Od té doby tancoval jen s Káťou, a protože jsem chtěl, aby se dostali do soutěže jako loni já (chtěli to samozřejmě i oni), a protože mi neustále dohazovali, že se umístí na lepším místě než já s Luckou, začal jsem je cvičit. Pravidelně každou sobotu v tělocvičně v Perštejně. Ze začátku to bylo strašný, myslím svého bratra. Káťa byla super. Zatímco Káťa mě překvapila Cha-Chou, Mirek se nebyl schopen naučit jeden blbej krok českého tance - Polky. S Káťou jsem tancoval Cha-Chu, ale jen základní krok a přidal jsem k tomu New York - ona k tomu však přidala otočky, s čímž jsem samozřejmě nepočítal. Mirek? Snad půl hodiny jsem do něj tloukl, jak jsou kroky polky - já sice tancoval jinou, ale adaptoval jsem se na tu, kterou ho učili v tanečních. No... podívejte se sami.


Vážně jsem byl vzteky bez sebe. Strašně mi vadilo, že jsem nebyl schopen naučit Mirka jedny debilní kroky. Jive, Cha-Chu zatancoval, a když sem mu řekl, že polka je to samé jako jive bez přešlapu dozadu, už to neuměl. To samé bylo, když sem mu řekl, že prostřední krok v cha-cha, který se tam i "vyslovuje" je polka, tak to s ním ani nehlo... hlavně že uměl ty dva tance...

Ale stačilo jen pár hodin z jednoho dne v týdnu a tancovali celkem bravůrně. Mirka jsem nejlépe naučil tancovat tak, že jsem tancoval s ním a já tancoval dívčí kroky... "Počkej! Ty mě vedeš!" zaznělo párkrát, ale pak si na to zvykl. "Kdybych tě nevedl, tak bys to nikdy nezatancoval. Až to budeš umět, budeš moct vést Káťu!" odvětil jsem mu na to však já.


Po dlouhém namáhání, smíchu a zábavy jsme nakonec vše zatancovali přesně tak, jak se má. Poslední sobotní hodiny už nebylo doučování základních kroků tance nebo tak, ale pouho-pouhé opakování, aby si na ně vzpomněli hlavně v tom vyřazovacím kole před Věnečkem. Ale mohu vás ujistit, že některé omylné přešlapy byly vážně až moc bolestné.Chceš být informován o novinkách z mého blogu? Přidej se k mé FanPage na FaceBooku.

03.01.2009 13:01:00 | Autor: Tom Lery | stálý odkaz

Komentáře

4 komentářů:
 • 15.02. 20:20, Markéta

  Netancuju zrovna jako závodní tanečnice, ale co se týče cha-chy, je to celé o bokách, kde tady chybí :)

 • 18.03. 10:28, HinataHyuugaCZ

  měl by skusit hip hop nebo break dance šlo by mu to :)

 • 05.01. 20:38, Standa

  no .. muj obdiv ja si z tanecni pamatuju doslova hovno proc ?? .. to se nikdo nedovi

 • 03.01. 15:46, Fanda

  To mi připomíná, když sem kamaráda s kamarádkou také doučoval tance do tanečních, akorát s tim, že oni nešli pak na soutěž, ale jen se nechtěli na prodloužené ztrapnit....naštěstí jim to docela šlo...Když sem se pak byl podívat na jejich prodloužené, tak musim říct, že mezi těmi všemi páry, byly snad jenom tři, kteří aspoň měli ponětí o tom, jak se co má tancovat....


přidat komentář
<< úvod