« Úvod | Když filozofuji... »

Můj osobní zodiac

   Rak - Had - Jedle (Smrk)  


 Rak


Rak


23.6. – 22.7.


   Krunýř Raka je pancířem, který ukrývá jemnost, nesmělost a psychickou i fyzickou citlivost lidí, kteří se v tomto znamení narodili. Tito lidé jsou převážně citově založeni a mají mimořádný smysl pro domov a rodinu. Jejich charakter je spíše zasněný, sentimentální, obdařený bohatou fantazií. Nejlépe se cítí a rozvíjejí v úzkém rodinném kruhu, domově a rodném kraji. Projevuje se u nich proměnlivost a neklid. Často mění své nálady i názory. Raci jsou ochotni se obětovat pro své bližní. Snaží se pomáhat jak nejlépe dovedou. Někdy mají sklon k pohodlnosti, která se může vyvinout až v úplnou lenost. Jsou chápaví a mají velmi dobrou paměť. Někdy bývají sobečtí k cizím lidem. Jejich vadou je neklid a netrpělivost. Mnohdy nedokáží počkat, až záležitost dozraje a zničí tak slibně započaté dílo.


Láska


   Raci jsou smyslné a láskyplné znamení. Jsou emocionální, nespokojí se s povrchními vztahy a sex považují za důkaz lásky. Jsou nejspokojenější, když mají stálého a spolehlivého partnera. Do jisté míry na něm bývají závislí. Raci mívají přirozený sklon k věrnosti. Velmi těžce prožívají případný rozvod. Ženy - Raci jsou ideální, věrné manželky, dobré hospodyně a matky. Své děti často milují více než manžela. Muži - Raci mají rádi dobrá jídla a sami umějí také vařit. Obvykle se žení později, protože neradi opouští otcovský dům a bývají fixovaní na svou matku. Raci se dobře snášejí se Lvem, Pannou, Štírem, Rybami a Býkem. Konflikty mohou mít s Váhami, Kozorohem a Beranem.


Peníze a práce


   Raci vyžadují od zaměstnání pocit bezpečí a jistoty, proto dávají přednost pracovním poměrům se stálou pracovní dobou. Mají velký smysl pro odpovědnost, jsou důvěryhodní, spolehliví a usilovní v práci. Změnám se přizpůsobují, ale chvíli trvá, než si na ně zvyknou. Jsou ambiciózní a houževnatí. Povolání bývá často spojené s dětmi a rodinou. Jsou to učitelé, dětští lékaři, zdravotní sestry, pečovatelé. Uspějí i v uměleckých oborech díky své představivosti a fantazii. Bývají i dobrými kuchaři.


Zdraví


   Zdravotní stav Raků je podmíněn důkladným odpočinkem a spánkem. Je-li ohrožen jejich pocit bezpečí, mohou upadnout do deprese. Chmurnou náladou si mohou přivodit vážné zdravotní problémy. Nejčastěji se jedná o zažívací potíže. Žaludeční vředy velmi často souvisí s problémy v citovém životě. Pokud si dokážou udržet klid a optimismus, mohou se ve zdraví dožít vysokého věku.


Had


Had


   Nejbystřejším znamením čínského horoskopu je znamení Hada. Lidé narození v tomto roce jsou velice moudří. Někteří svoji moudrost využijí například jako filozofové. Jiní jsou však spíše všemi mastmi mazaní a uchylují se k lichým praktikám.
   V každém případě Hadi mají zvláštní charisma, jsou elegantní a vědí, jak se chovat. Mají smysl pro kvalitu. A to platí na všech úrovních – znají dobré knihy, obdivují umělecká díla a ví, kde vaří zdravé jídlo z nejvybranějších surovin. I proto je potkáte jenom ve vybrané společnosti.
   Had je typický svojí tvrdohlavostí. I když mu bude každý říkat, že to co dělá, nemá žádný smysl, nepřesvědčíte ho. Spoléhá sám na sebe. Pomáhá mu v tom i silná finanční nezávislost. Dokáže si obstarat peníze za všech okolností. V obchodu využívá svůj bryskní intelekt, díky čemuž se vyhne všem problémům a nestane se obětí podvodu. Na svoje finance bývá hodně opatrný, proto se někdy může projevovat lakomě.
   Pokud uvidí něco, čeho chce dosáhnout a začne potom toužit, dokáže si za tím jít nemilosrdně a „přes mrtvoly“. Stává se z něj intrikář. Jestli Had něco u lidí kolem sebe nemusí, tak je to porušení slova. Vzhledem k jeho opatrnosti a nedůvěřivosti je poté těžké najít si k němu cestu zpět.
   Spolehlivý Buvol, statečný Kohout a silný Drak jsou ideální spojenci. Naopak se vzdorovitým Tygrem, impulzivním Koněm či mazanou Opicí jen stěží najde společnou řeč. I Prase je úplně jiné nátury. S ostatními znameními by Hada nic zlého čekat nemělo.Jedle


Jedle (Smrk)


2.1. - 11.1., 5.7. - 14.7.


   V některých jiných pramenech o keltských horoskopech jedli nenajdete, ale naopak v nich najdete smrk. Vlastnosti smrku a jedle jsou si totiž velice podobné a každý autor se přiklání k jiné variantě. Je na vás, který strom je pro vás sympatičtější. Ať už je vám sympatický pouze jeden z nich, nebo vás přitahují oba dva nastejno, není na tom vůbec nic špatného.
   Bude vám chvilku trvat, než zrozence v období patřící jedli skutečně poznáte. Jedle jsou totiž hodně snadno zranitelné, svoje osobní věci si nechávají obvykle pro sebe. Proto nasazují obrannou masku, kterou sundávají až v moment, kdy získáte jejich důvěru. Pocit bezpečí je pro jedle životně důležitý.
   Pro jedle jsou podstatné jejich vlastní kořeny, nikdy nezapomenou, odkud pocházejí. Uvědomují si, že aby se někam dostali, musí obětovat velké množství energie. Řídí se heslem, že poctivostí nejdál dojdou. Nemají rády protekci, patolízalství, nebo dokonce podvody.
   Jedle vždy stojí na straně spravedlnosti. Mají šlechetnou povahu a díky tomu pomáhají potřebným. Jsou dobrými přáteli a společníky, jelikož umí skvěle jednat s lidmi. Máte trápení a nevíte, jakým směrem se vydat? Potom utíkejte pro radu k člověku narozenému právě pod vládou jedle. Ve vztahu je jedle zpočátku nejistá, ale je věrná a drahé polovičce ochotně přinese modré z nebe. Svoje pečovatelské tendence rozhodně nekrotí.
   Lidé narození v jedli nejsou žádní slaboši. Jsou schopní jít si pevně za svými cíly. Jsou nezdolní a jsou schopní žít i tam, kde nejsou ideální podmínky pro život.Chceš být informován/a o novinkách z mého blogu? Přidej se k mé FanPage na FaceBooku.

12.03.2009 00:28:20 | Autor: Tom Lery | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod