« Úvod | Přemýšlím sám nad sebo... »

Homosexualita

   Nejčastější otázky  


   a mé odpovědi  


Jak je těžké najít si partnera, když předpokládáš, že to jsou heterosexuálové? A kde se hledají? Jaký je partnerský život a v čem se liší od heterosexuálních párů?


Problém je v tom, že já předpokládám, že je Gay a pak jsem hodně zklamaný, když zjistím, že není. Najít si partnera je stejně obtížné jako u heterosexuálů. Klukovi se líbí pět holek, ale jeho partnerkou se stane šestá. Já v tom nevidím rozdíl.


Kde se hledají? Všude možně. Sice nás je míň než heteráků, ale najít se dají. Ale většinou se seznamujeme na internetu.


Vím, jaký je partnerský život, neboť jsem si ho zažil. Rok a půl jsem bydlel u přítele. Bylo mi tehdy čerstvých 18 let a nastěhoval jsem se k němu dřív, než jsem to oznámil rodičům.


A v čem se liší? Homosexuální život je naplněn láskou, pochopením, tolerancí. Mnohem více to procítíme a více si rozumíme. Ale také na druhou stranu rozchody jsou mnohem horší než u heteráků. Když to porovnám sám za sebe. Měl jsem dost holek a každá mě opustila. Nebo já ji. Ale bylo to o tom, že jsme si řekl: Hele, jaksi to nejde, ukončíme to! Ale když jsem se chtěl rozejít s přítelem, nevěděl jsem jak na to. Trvalo mi 2 měsíce, než jsem našel sílu, abych mu to řekl. Ale i když jsem tu sílu našel a chtěl mu to říct, nakonec jsem se usmál a dělal si svoje. Celé další 4 hodiny jsem přemýšlel, jak mi to říct, až jsem to najednou vyklopil. No, koktal jsem u toho… A když jsem odcházel, brečel jak on, tak já. Je to proto, že v našem vztahu byla láska a také proto, že snad všichni gayové jsou strašný citlivky.


Co říkáš na registrované partnerství?


Když se o tom začalo mluvit, byl jsem proti. Později jsem si říkal, budiž. Když se někdo chce registrovat, ať to udělá. Je to jejich volba, ale já bych do toho nikdy nešel. Dnes říkám, rád se s klukem ožením! Proč? Protože jsem poznal, co to znamená opravdu milovat. Vím, jaké to je žít v jedné domácnosti se svým přítelem. A vím, jak je to důležité do budoucna. Příklad: Přítel se dostane do nemocnice a mě nic neřeknou, protože nejsem člen rodiny. Přítel umře a veškerý majetek připadne někomu jinému, protože já nejsem účastníkem dědického řízení. Přítel bude na dovolené u moře a doma bude muset něco neodkladného vyřešit a bude muset kvůli tomu přerušit dovolenou a jet domů, jen proto, že já s ním nemám nic společného. Všechny tyhle problémy se tím jen vyřeší.


Každý chce své děti, ale ty žádné mít nebudeš. Co říkáš tedy na adopci homosexuálním párům?


Nikde není psáno, že děti nechci, a nikde není psáno, že je mít nebudu. A na adopci říkám, proč ne? Vzhledem k tomu, že homosexualita není ovlivnitelná a není dědičná, říkám Ano. Myslím si, že tyto děti by měli dokonce mnohem lepší podmínky a prostředí k životu. To, že by dítě vychované homosexuály bylo také homosexuální, je spíše otázkou náhody. Ale spíš bych viděl problém v tom, že by dítě vidělo jen jeden vzor a druhý element by se těžko vytvářel. Já osobně bych nikdy neadoptoval. Pokud někdy budu mít se svým přítelem dítě, tak jedině svoje.


Setkal jsi se s homofobií, s diskriminací a posmíváním?


Ano, ale ne na mou osobu a Ano na mou osobu. Vysvětlím.


Setkal jsem se s lidmi, kteří nadávají na buzeranty a nemají je v lásce, ale mě přitom rádi mají. Mám kamaráda, který neustále říká, že by všechny buzeranty vykastroval, postřílel či nechal upálit. Právě proto jsem mu to o sobě nechtěl říct a spíš jsem čekal na to, až mě pozná. Řekl jsem mu to po 3 týdnech a doufal jsem, že když mu řeknu jednu malou skutečnost, že nezmění názor na mě celého. V dnešní době jsme nejlepší kamarádi a já jsem jediný Gay, kterého má rád.


A ta druhá možnost? Všichni mě mají rádi takového, jaký jsem. Nikdo mi do mého života nekecá a někteří mě dokonce v tom podporují. Však tu jsou jen 4 lidé, kteří trpí homofobií. Bratři mi řekli, že mě mají rádi jen proto, že jsem jejich bratr a rodiče mě vůbec neberou a snaží se mě předělat na heteráka. To jsou jediní lidé, kteří to nechápou a mě to mrzí.


Jaké to je spát s klukem?


Nepopsatelné. Mě se to strašně líbí.


Bojíš se pohlavních chorob?


Asi stejně jako heteráci. Vím, proč se mě na to ptáte. Důvod je ten, že dříve byla nemoc AIDS označována jako nemoc homosexuálů. Ale to neznamená, že bych se měl bát více než ostatní, i když je pravda, že je tato nemoc rozšířená více u homosexuálů. Ale má to jediný důvod a to, že nás je tak málo. Vezměte si třeba, když pošlete dva lidi pro jabka. Za hodinu přijdou oba dva. Jeden má 20 žlutých jablek a z toho jich je 10 shnilých. Druhý donesl červená jablka a má také 10 shnilých jablek, ale ze sta. Znamená to snad, že žlutá jablka je zbytečné sbírat, neboť je u nich větší riziko, že shnijí? Ne.


Ale také vám mohu říct, co to obnáší, když máte styk bez kondomu. Jednou jsem byl znásilněn, samozřejmě bez ochrany. A i přesto, že mi tvrdil, že je zdravý, chtěl jsem mít jistotu. Jenže aby se prokázalo, zda jsem nakažen nebo ne, musel jsem počkat 2 měsíce. Tudíž jsem dva měsíce žil v nejistotě, pak jsem jel na test a další týden jsem žil ve strachu a nakonec jsem si jel pro výsledky a ten den jsem téměř umíral. Nedalo se to vydržet a mě se ani nechtělo vkročit do toho domu. Když mi však řekli, že výsledek je negativní, spadl mi kámen ze srdce a konečně jsem se zase smál.


Co se ti líbí na klucích a naopak, co se ti na holkách nelíbí?


Něco chybí a něco přebývá??


Mě se holky líbí, ale jako stvoření dobré pro společnost. Nic mi neříkají. A co se týče kluků. Ne každý se mi líbí. Nemám žádný typ kluka, co se mi líbí. Buď mě nějak zaujme, nebo ne. Ale na co se dívám, jsou oči a jeho výraz v obličeji. Musí mít charakterní rysy muže a tyhle rysy žádná žena nemá.


S klukem děláš všechny praktiky od sexu po orál? Kouříš, nebo se necháváš kouřit?


Ano, provozuji jak orál, tak sex. Ale zda všechny praktiky, to nevím. V tomto směru nejsem moc zkušený. A co se týče kouření, mám rád obojí. Ale radši se nechávám.


Chodíš do Gay-barů?


Už jsem chtěl jít několikrát, ale bojím se. Ale je pravda, že jednou jsem tam byl se třemi spolužáky. Mi nedali na výběr. Musel jsem prostě přijít. Naštěstí tam nikdo nebyl, tak sem si prohlídl, jak to tm vypadá. A líbilo se mi tam, tudíž tam někdy zase zajdu.


Poznáš na klukovi, zda je Gay?


Myslím, že úplně stejně jako všichni ostatní. Nebo ještě míň.


Kdo dělá holku?


Tuhle otázku může položit jen nedozrálý puberťák. Na tuhle otázku nikdy neodpovídám, protože pochybuji, že se tím ptají, kdo zastupuje ženskou roli v partnerském životě. A jak někdo může dělat ženskou, když jsme oba kluci? Copak se lesbiček ptáte, která z nich dělá chlapa? Vždyť je to nesmysl.


Co se týče sexu, myslím, že to je moje věc, kdo koho píchá. Ale pokud se někdo zeptá, zda jsem v sexu pasivní nebo aktivní, klidně odpovím, neboť z této otázky poznám, že se jedná o inteligentního člověka, kterému nejde o to, aby se dozvěděl, kdo koho píchá. Neboť i žena v heterosexuálním páru může být aktivní a muž pasivní.


Používáš kondom?


S prvním přítelem jsem ho za celý rok a půl nepoužil. S druhým přítelem jsem ho používal vždycky. Ono je to spíše otázka důvěry. Ale u druhého přítele jsem nepoužíval kondom z důvodu přenosu HIV nebo jiných pohlavních chorob, ale spíše jako pojistku, abych se do něj neudělal. Ono není pak příjemné strávit hodinu na záchodě.


S kým je lepší sex? Se ženou nebo s mužem?


Nemohu posoudit. Se ženou jsem nikdy nespal. Ale nezapírám, že bych to třeba nechtěl vyzkoušet. Ale rozhodně ne v této době. Jsem rád, že jsem Gay.


Na jakém nejneobvyklejším místě jste si to rozdali?


S prvním přítele jsme toho moc nezažívali. Byl to jen standard – postel, kuchyň, obývák, vana. Ale s druhým jsme to měli zas jen na veřejnosti venku. A to se mi líbilo mnohem víc. I když jsem si připadal trapně, když kolem nás prošel kluk.


Používáte nějaké pomůcky?


Ne. Vystačíme si sami.


Jaké je to líbat se s mužem?


Jestli chceš, jsem ti k dispozici, abys to zjistil. Jinak bych ti to asi nepřiblížil. Mohu jen říct, že je to mnohem lepší než s holkou. A to mluvím jak o heterákách tak o gayích. Je celkem paradox, že jsem se líbal s mnohem více heteráků než s gayema. Ale to asi bude tou mou odpovědí.


Proč se tím netajíš?


Dříve jsem to tajil. A bylo pro mě velice obtížné odpovídat na otázku, zda mám holku. Nebo když jsem telefonoval s přítelem před nikým, nemohl jsem z něj udělat holku, a proto jsem volil taková slova, aby to nebylo poznat. Ale teďko to řeknu komukoli a jsem rád, když se to lidé o mě dozvědí od někoho jiného, neboť já jsem pak ošetřen o jednoho člověka. A nedělá mi problém to přiznat. V dnešní době na otázku: „Máš holku?“ odpovídám: „Ne, mám kluka!“ a když ho nemám, odpovím, že jsem Gay. A někdy jen řeknu NE, to pak záleží na druhu člověka, který se mě ptá.


Jde spíš o to, že takhle ze sebe nedělám někoho, kdo nejsem.


Existuje bisexualita? Nebo je to jen přetvářka či experiment?


Já říkám: Bisexualita neexistuje! Bisexualita je jen přetvářka homosexuála nebo je to přechodné období. Já za sebe mohu říct, že jsem byl 3 roky (od prváku do třeťáku) bisexuální.


S kolika lidmi homosexuální orientace ses doteď osobně setkal?


Tak to vážně nevím. Nepočítám to, ale na ICQ jich mám 41.


 Chceš být informován/a o novinkách z mého blogu? Přidej se k mé FanPage na FaceBooku.

24.04.2009 21:27:52 | Autor: Tom Lery | stálý odkaz

Komentáře

3 komentářů:
  • 18.08. 11:25, marci

    mám takový názor... snad by se ti lépe teorizovalo o rozdílech mezi homo páry a hetero páry, kdyby ses s pár ženskýma vyspal.. ;)

  • 07.05. 22:47, Wendy

    ty otázky jsi mi četl v parku za pěkného počasí, když nad námi létaly vrány... některé odpovědi mě celkem zaskočily, ale jsou to tvé odpovědi, že? Stejně nikdy nezapomenu na to, jak ti při tom jedna vrána posrala klávesnici... :D:D:D

  • 27.04. 18:22, Miroslav Němec

    Tyto otázky jsou zákeřné, ale na každou otázku je odpověď. Poté už jen záleží jestli se bavíš s inteligentním člověkem nebo ne. Každý člověk pochopí danou odpověď jinak. Tak jako já i vy!!


přidat komentář
<< úvod