« Úvod | Moje IQ je 151 »

Silvestr 2009

P1010384


   Konec roku jsem prožil tak, jak se prožít má: s rodinou, do které patřím, s přáteli kolem sebe, s milující osobou vedle sebe a hlavně s radostí a smíchem!
   Předchozí dva roky byly hodně nevydařené, ale o tom se tu rozepisovat nebudu, protože by vám z toho nebylo dvakrát příjemně. Proto jsem šťastný, že jsem Vánoce roku 2oo9 prožil s rodiči a bratry. Později dorazil i můj přítel a o dva dny později jsem s ním odjel k němu domů, abychom s jeho přáteli (kteří mě už několik měsíců napínavě očekávali a velice se těšili na člověka, který je mému Péťovi nejblíže) oslavili konec roku 2oo9.
   Odpoledne jsme vyrazili do Dobrnice na Vysočinu, kde jsme v jedné opravdu hodně malinké chatičce připravovali jednohubky a chlebíčky. Péťa si s jeho kamarádkami předávali dárky a pak jsme se pustili do cukroví, chlebíčků a jednohubek, které byly namazány různými druhy pomazánek. Musím podotknout, že Vlaďka (jedna z přítomných dívek) se zapřísáhla, že předá vlastnoručně vytvořený diplom člověku, který bude mít nejlepší pomazánku. Porotců bylo celkem sedm - já a můj přítel Petr, Verča s přítelem Lubošem a Vlaďka s přítelem Vaškem a sestřičkou Zuzkou. Nemohli jsme se rozhodnout, která pomazánka zvítězí - zda to bude sýrová s česnekem nebo křenová s mrkví a jablky. Vzhledem k tomu, že obě pomazánky dělala Verča s Lubošem, vítěz byl jasný. Musím však také podotknout, že Petr hlasoval pro svou česnekovou pomazánku, kterou se mu povedlo (ač přes "přísný zákaz" jeho maminky) kousek ukrást.


P1010374   Během večera jsme hráli několik her, však nejvíce nás pobavila hra velice podobná staré televizní soutěži Kufr. Všech sedm přítomných na papír napsalo minimálně 15 slov, které jsme pak na papírku vložili do hrnku. První kolo spočívalo v tom, že jeden z dvojice vytáhl papír a popisoval, co na něm je napsané. Druhý z dvojice to slovo musel uhádnout. Čas byl jedna minuta, během něhož hádali slova a zapisovalo se skóre. Největší perla z tohoto kola byla, když Zuzka vytáhla papír a Vlaďce říká: "Máš to taky dole!" - Vlaďka však neuhodla a papír se vrátil zpět do hrnku. Po několika minutách jsme se všichni dozvěděli, že Vlaďka má dole díru. Moje slova asi dávala nejvíce zabrat, neboť díru jsem napsal já, stejně jako pantofle, bukbukvice... Slovo pantofle hádal Vašek z Ostravy, který mi vyjmenoval snad 10 synonym, ale to správné nevyslovil. Pak jsme se dozvěděli, že se u nich používá slovo papuče, které mimochodem bylo také jedno z hádaných slov. Ve druhém kole jsme si však už rozuměli. A bukvice byla taky dobrá, protože ji nikdo nemohl uhodnout a pak jsem si to slovo vytáhl já a hádal můj přítel. Tak mu říkám: "Jak se nám říká?" A on: "Teplouš, homouš, buzna, buzerant..."
   "Podle stromu,"
dal jsem mu další indicii a pak už mu to bylo jasný. Ostatní se ale divili, že se nám říká i takhle.
   Ale moje slova nebyla nejtěžší, o to se zasloužil Luboš (vášnivý motorkář), který napsal: motorka, karburátor, kyvná vidlice, nádrž, výfukový ventil a plno dalších pikantností. Však nejpozoruhodnější bylo obyčejné slovo parohy. Proč? Protože nás tam byly tři páry a toto slovo se v hrnku objevilo celkem třikrát. Co si o tom pak mám myslet? A co nám tím bylo naznačeno? Radši bych na to ani nemyslel.
   Druhé kolo bylo se stejnými slovy, ale již se nenapovídalo celými větami, nýbrž jen třemi slovy. Kdo řekl více slov, hádané slovo bylo diskvalifikováno. Když jsem si vytáhl slovo díra, stačilo říct pouze: "Má to Vlaďka." A hádanka byla ihned vyřešena. Stejně to vyřídil i Luboš se slovem bukvice, když ukázal na nás a vyslovil: "Oni dva!"


P1040897   Třetí kolo bylo nejzábavnější, protože se jednalo o pantomimu. Bezkonkurenčně vyhrála Vlaďka, když ukazovala mloka. A každý, kdo ukazoval motorku, tak hádač střílel slova: "Motorka, karburátor, kyvá vidlice, výfukový ventil..."
   Na membránu se však přicházelo opravdu špatně, stejně jako na faraona, Václava Klause, CD, papaláše, biskupa a další pikantní slova.


P1040953   Pak konečně nastala půlnoc. Přichystaly se skleničky a šampus, a protože nikdo neměl hodinky, které by chodily naprosto přesně, zapli jsme rádio, které jsme stačili pět minut před půlnocí třikrát rozladit. A jelikož nám do přípitku hráli českou hymnu, rozhodli jsme se, že si ji společně zazpíváme. Petrovi se ale nechtělo.


   Hned nato jsme se oblékli a vyrazili ven, kde jsme odpalovali bomby, rachejtle, petardy a tradiční římanku, kterou na fotce níže vidíte v ruce Péťi. Ta fotka má v sobě jisté kouzlo. Řekněte sami.


P1010361   Když jsme po hodině přestali venkovní oslavou, všichni zalezli dovnitř a já ještě volal domů, abych jim popřál všechno nej do nového roku 2010. Když jsem se vrátil do chatičky, otevřel se další šampus a s Petrem jsme si připili.


P1040957   Pak už se do čtyř hodiny ráno hrály karty. A takhle se skončilo.


P1040971


06.01.2010 01:18:41 | Autor: Tom Lery | stálý odkaz

Komentáře

6 komentářů:
 • 01.08. 10:41, Milena

  Ahoj Tome,ráda čtu všechno co napíšeš..je to moc dobře napsaný.Je to ze života,se vším co přináší.Přemýšlím o tom co napsala ta maminka.Protože jsem sama máma,tak ji chápu.Ale to že se kluk fláká,je jen jeho chyba,on musí chtít v životě něčím být a bohužel nikdo jiný to za něj neudělá...maminka je neštastná,neměla by ráda žádného přítela svého syna. Je to pochopitelné,malovala si budoucnost svého syna jinýma barvama :o) takže bych to nebrala moc osobně.Hodně štěstí nejen v krásném zpívání. M.

 • 11.02. 19:05, Tom Lery

  Video Česká hymna na Silvestra 2009 nefunguje z toho důvodu, že jsem ho na přání Verči (jmenované v článku) smazal, neboť nechce být viděna.

 • 17.01. 20:23, matka

  U nás s Petrem nejde o sýrovou pomazánku, ale o komunikaci. Byl si pro nás vánoční dárek se vším všudy bez příprav. A jestli si myslíš, že k tobě mám nějakou zášť, jsi na omylu, když ne ty tak někdo jiný. Lepší? Horší? Kdo ví. Nemám tě ráda, bereš mi syna! Neštuduje a fláká se. MATKA

 • 12.01. 00:03, Mirek

  Sluší vám to,tak hodně štěstí v tom novém roce 2010.

 • 07.01. 14:56, Vašek

  Díky Tome, pěkně napsané.

 • 06.01. 13:43, Vladka

  Clanek je opravdu dobre napsany, ctivy, vtipny, nikde jinde jsem nebyla tolikrat zminena jako tady :-D....to se Ti povedlo! :) Moc chvalim. At se Ti dari....


přidat komentář
<< úvod